kurban eti kavurması nasıl yapılır?

kurban bayramı yaklaşıyor bilindiği gibi bu yıl 2011 kurban bayramını 6 kasım 2011’de kutlamaya başlıyoruz 🙂 kurban bayramı yemeklerinin en bilindiği ve en sevileni şüphesiz ki et kavurması.. peki kavurma nasıl yapılır? hala bilmiyor musunuz? kavurma nasıl yapılır diyorsanız aşağıyı okuyun 🙂

kurban eti kavurması nasıl yapılırkurban eti kavurması nasıl yapılır dana eti kavurması yapmak için kurbanlık ete kesinlikle kendi yağı dışında yağ eklemeyin. kurban eti pişirmek için ilk önce kısa bir süre kızgın ateşte kavurursanız kabuk bağlarlar. Böylece de suyunu dışarı atmaz, daha yumuşak ve lezzetli olurlar. kurban eti kavurması nasıl yapılır kurban eti pişirmenin püf noktaları: Tuz, karabiber ve dağ kekiği dışında baharat kullanmamanızı öneririz. Ayrıca tüm et yemeklerinde tuzu servise yakın atarsanız et sertleşmez. kurbanlık et pişirme aslında püf noktalarına dikkat edilirse çok basit ve pratik bir yemektir. kavurma et nasıl yapılır aşağıdaki basit birkaç işlem sonunda hemen öğreneceksiniz! 🙂

kurban eti kavurması nasıl yapılır

et nasıl kavrulur? kurban eti dana et kavurmasının malzemeleri hazırlanışı ve yapılışı:

•Tencereye yağ koyun. Yağ eridikten sonra kurban dana etlerini ilave edin. dana etine kendi yağı dışında kesinlikle yağ ilave etmeyin.
•Etlerin arasına bir adet bütün soğan koyun. Yüksek ateşte birkaç dakika kavurduktan sonra bir bardak su ilave edin. Kısık ateşte bir saat pişirin.
•Kavurma piştikten sonra tuz, karabiber ve kekikle karıştırarak pilavla servis yapın. Afiyet olsun!

kurban eti kavurması nasıl yapılır?” üzerine 2 düşünce

  1. 2k

    bir kaç aylık kavurma yaptıysanız kavurmanız piştikten sonra ayrı bir kapta kavurmanın üzerini örtecek kadar iç yağ eritip kavurmanın olduğu kaba dökmelisiniz. Yağ Donduktan sonra buzdolabının normal gözünde istediğiniz kadar muhafaza edebilirsiniz.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir